TUZ GÜZELLEŞTİRİR

2020-08-21(1778)

Medeniyetimizin pek çok alanında kullandığımız tuz, kişisel bakım yöntemlerinde ve tedaviye yardımcı yöntemlerde de hayatımızın ayrılmaz bir parçası. Binlerce yıldır doğal tuzu farklı amaçlar için deneyimleyen insanoğlu, etkisi kanıtlanmış yöntemler geliştirdi. Cildi ölü derilerden arındırmak, selülit, akne ve sivilceleri azaltmak gibi etkileri nedeniyle güzellik uzmanları tuz kullanarak memnun edici sonuçlar elde ediyorlar.

Tuz, en iyi peeling maddelerindendir. Tuz ve çeşitli aromatik yağlarla hazırlanan peeling cildinizi temizlediği gibi, cilt dengesini de korur. Tuz ile hazırlanan bu ürünleri öncelikle vücudunuzun küçük bir bölümünde uyguladıktan sonra alerjik reaksiyon göstermediğinden emin olduktan sonra evde bulunabilecek doğal ürünlerle uygun fiyata sahip olabilirsiniz.

Tuz gölü yada denize ulaşım imkanı olmayanların el ve ayaklarını tuzlu suda bekletme sebepleri de tuzun cilde olan olumlu etkilerinden faydalanabilmektir. Dilerseniz kendi sıvı tuzunuzu hazırlayarak, bakım ürününüzü dilediğiniz yere kolaylıkla taşıyabilirsiniz.

Tuz ile bakım formülleri hazırlarken doğal göl tuzu veya deniz tuzu tercih edebilirsiniz. Kullanılacak tuzun gerekli sertifikaları almış, sürdürülebilir üretim gerçekleştiren, tuz sektöründe marka olmuş firmalardan temin edilmesi önemlidir. Ayrıca tuz göllerinden elde edilen tuzları da tercih etmenizi tavsiye ederiz.

Avrupa’nın sayılı tuz üreticilerinden Koyuncu Tuz şirketinin ürettiği içeriği bakımından zengin minerallere sahip doğal göl tuzunu güvenle kullanabilirsiniz.