2019 Koyuncu Grup Kurumsal Gelişim Toplantısı Antalya’da Gerçekleştirildi

Kurumsal gelişim sürecinde çok önemli dönemeçleri ardında bırakan Koyuncu Grup, bu yıl ikincisini düzenlediği 2019 Kurumsal Gelişim Toplantısı’nı 23-24 Şubat tarihlerinde Antalya’da gerçekleştirdi.

150 katılımcı ile gerçekleştirilen toplantıya merkez birimlerle birlikte; otomotiv, akaryakıt, tuz, enerji ve taşıt muayene şirketleri çalışanları katıldılar. Açılış töreni ile başlayan büyük buluşma, icra kurulu üyelerinin görev alanlarına yönelik sunumları ile devam etti. Ardından 2018 yılında grup genelinde gerçekleştirilen Atık Pil Toplama Yarışması’nın ödül töreni gerçekleştirildi. Yarışmada birinci olan Koyuncu Taşıt Muayene ve ikinci olan Koyuncu Tuz yetkililerine ödülleri takdim edildi. Daha sonra ise şirket çalıştaylarına geçildi.

İbrahim Koyuncu: “Odağımızda İnsan Var”

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Koyuncu Grup İcra Kurulu Başkanı İbrahim Koyuncu, yaklaşık 2 yıl önce başlattıkları kurumsal dönüşüm sürecinde çok önemli dömeçleri geride bıraktıklarını belirterek şu açıklamaları yaptı: “Kurumumuzun gelişimi için verimli ve sürdürülebilir bir Yönetim Sistemi oluşturduk. Geleceğimizi birlikte planladık ve bu gelişimi sağlamak için çıktığımız yolda, asla ödün vermememiz gereken temel değerlerimizi belirledik. Elbette ki bunların hepsi çok çok önemli değerler. Fakat özellikle ‘mutlu paydaşlar’ dediğimiz değerimizden bahsetmek istiyorum. Mutlu müşteriler, mutlu çalışanlar, mutlu hissedarlar, mutlu tedarikçiler ve mutlu sosyal çevre önceliklerimizdir. Bu dönüşümü gerçekleştirirken teknolojiden eğitime farklı konularda yatırımlarımızı yapmaya devam ediyoruz ancak temel odağımız insana yatırımdır. 2018 yılında finanstan insan kaynaklarına pek çok alanda personel eğitimleri gerçekleştirdik. 2019 yılında da bu eğitimlerimiz sürecek. Öğrenmeyi ve gelişimi seven, özgüveni yüksek bireylerden oluşan bir takımın başarıya ulaşmasının önünde hiçbir engelin olamayacağına inancım sonsuz.”

Şirket Çalıştayları ile Stratejik Hedefler Değerlendirildi

Tuz üretimi, akaryakıt, otomotiv, enerji, taşıt muayene ve savunma sanayi sektörlerinde faaliyet gösteren Koyuncu Grup, merkez birimlerin ve şirketlerin 2019 yılı için belirlenen stratejik hedeflerinin sunulması için şirketler özelinde çalıştaylar da gerçekleştirdi.

Bu çalıştaylarda aynı zamanda şirketlerin insan kaynakları, muhasebe, finans, satış, satış sonrası hizmetler, üretim gibi tüm birimlerinin 2018 yılındaki hedefleri ve faaliyetlerini değerlendirerek 2019 yılında gerçekleştirmek istedikleri hedefleri masaya yatırdılar. Çalışanların da katılımıyla interaktif bir şekilde gerçekleştirilen çalıştaylar oldukça verimli geçti.

Doğaçlama Tiyatro ile Eğlenceli Motivasyon Etkinliği

Toplantının akşamki bölümünde ise çok keyifli ve unutulmaz bir motivasyon etkinliği gerçekleştirildi. Doğaçlama Tiyatro sanatının ilk gruplarından olan Yersiz Oyuncular Tiyatrosu, Koyuncu Grup çalışanlarının katılımıyla harika bir gösteri sergileyerek tüm katılımcılara keyifli ve kahkaha dolu anlar yaşattılar.

Atık Pil Yarışmasının Ödülü Sahiplerini Buldu

2018 yılında Koyuncu Grup şirketleri arasında gerçekleştirilen Atık Pil Toplama Yarışması’nın sonuçları da Antalya’da açıklandı. 3 ay gibi kısa bir sürede toplam 581 kilogram atık pilin toplandığı yarışmayı toplamda 433 kilogram ve kişi başına 1,145 kilogram atık pil toplayan Koyuncu Taşıt Muayene şirketi kazandı. Toplamda 126 kilogram, kişi başına ise 800 gram atık pil toplayan Koyuncu Tuz şirketi ise ikinci oldu.